Prášková barva do cementu

87,00 Kč
S DPH

Prášková barva do cementu, zdravotně nezávadná. Jsou určeny k barvení betonových směsí. Je možno je přidat do škrabaných omítek (brizolit).

Barva
Balení
Počet
skladem

Jedná se o práškovou barvu do cementu.

Vlastnosti práškových barev

Všechny druhy barev jsou při dodržování základních hygienických pravidel zdravotně nezávadné, ve vodě rozpustné a mohou se vzájemně míchat.

Použití barev

Práškové barvy jsou určeny k barvení betonových směsí (dlažeb, teras apod.). Dále je možno je přidat do škrabaných omítek (brizolit). Lze je použít také k barvení akronátu, latexu, antikonu a ostatních nástřikových hmot ředitelných vodou.

Dávkování

Dávkování práškové barvy se řeší podle požadovaného výsledného odstínu, většinou od 5% do 10 % na objem cementu. Příklad: na 100 kg cementu nejvíce 10 kg práškové barvy

Výběr je možný z více barev (žlutá, červená, hnědá, černá).

Barva do cementu - Hnědá

Hnědý pigment je směsný pigment na bázi oxidů železa a oxidů manganu. Je to syntetický, netoxický pigment s nízkým obsahem cizorodých látek. Je stálý ve vodě, v alkalickém prostředí i v organických rozpouštědlech. Pigment je světlo-stálý a odolný atmosférickým vlivům. Odolný vůči teplotám do 400°C.

Použití

Používá se k probarvování betonových dlaždic, tašek, tvárnic, podlah (doporučené dávkování/k pigmentaci nátěrových hmot, barevných omítkových směsí. Snadno disperguje ve všech nosičích (voda, oleje, pryskyřice). Pohlcuje UV záření a chrání produkty ve kterých je začleněn.

Barva do cementu - Červená

Železitá červeň je syntetický anorganický pigment, oxid železitý s malým množstvím příměsí. Nemá žádnou povrchovou úpravu. Fepren má velmi dobrou barvivost, kryvost a velikost částic, je netoxický, nemá žádné škodlivé účinky na zdraví, je odolný alkáliím, povětrnostním vlivům a průmyslové atmosféře. Červená do cementu – pigment je nehořlavý, nevýbušný a pro osoby a prostředí není nebezpečný. Má rovněž vysokou světlostálost a tepelnou odolnost (800 °C).

Použití

Oxid železitý červený Červená do cementu je určen k pigmentaci nátěrových hmot, barevných omítkových směsí, k probarvování asbestocementové a betonové střešní krytiny, barevných cihel a dlaždic /doporučené dávkování , Snadno disperguje ve všech nosičích (voda, oleje, pryskyřice). Pohlcuje UV záření a chrání produkty ve kterých je začleněn.

Barva do cementu - Zelená

Kysličník chromitý. Zelený pigment Cr2O3 je syntetický, teplotně vysoce odolný pigment, stabilní a odolný vůči kyselinám a alkáliím, na světle velmi stálý.

Použití

Používá se jako přísada do vyzdívek pecí, při výrobě antikorozních a žáruvzdorných povrchů, dále při výrobě nátěrových hmot ( při míchání s laciným černým pigmentem se dosahuje mnoha důležitých odstínů - RAL 6001,6002,6010, kterých je možno dosáhnout pouze při použití podstatně dražších organických ftalových pigmentů), omítkových směsí, barevných cihel, dlaždic, střešní krytiny, keramiky, plastů, atd.

Barva do cementu - Žlutá a žlutá tmavá

Jemný prášek žluté barvy je, netoxický, anorganický pigment, odolný vůči světlu s dobrou krycí schopností.

Použití

Používá se při výrobě nátěrových hmot, omítkových směsí, barevných cihel (doporučené dávkování je 3-5 % na hmotnost cementu), dlaždic, střešní krytiny atd.

Barva do cementu - Černá

Anorganický pigment - oxid železa je stabilní, světlostálý pigment s dobrými optickými vlastnostmi.

Použití

Používá se především ve stavebním průmyslu a v méně náročných aplikacích průmyslu barev a laků.

21 ks

Specifické reference