Nano respirátor BreaSAFE® ANTI-COVID-19

259,00 Kč
S DPH

Nano respirátor BreaSAFE bez ventilku je certifikován dle nové EU normy Covid - 19, PPE-R/02.075 version 1, která byla vytvořena pro produkty s testovaným záchytem koronaviru. 

Počet

 • Ochrana proti COVID-19
 • Možnost bezpečně používat několik dní (1 - 2 týdny) při sterilizaci dezinfekcí
 • Nanovlákenná membrána firmy PARDAM NANO4FIBERS s.r.o.
 • Nanočástice stříbra s antimikrobiálním efektem
 • Záchyt virů a bakterií 97-99 %, výsledky testů vypracovaných uznávanou laboratoří Nelson Laboratories USA viz sekce ke stažení.
 • Ekologický a hypoalergenní - bez použití lepidel a pojiv
 • Zakoupené respirátory, roušky a filtry není možné z hygienických důvodů vyměnit ani vrátit

Nanovlákenný opakovatelně použitelný respirátor, který má novou certifikaci Covid - 19 garantovanou dostatečnou ochranu proti viru SARS-CoV-2 dle normy EU, jedná se o efektivní ochranu proti koronaviru. U respirátorů FFP3 je testován záchyt pro velikost 0,3 μm a větší. Proto u těchto respirátorů  nevíme, či je ochrana před viry dostatečná, protože viry jsou veliké 80-150 nm. Proto nyní vznikla nová EU certifikace COVID-19, která testuje záchyt virů. Respirátor BreaSAFE ANTI-COVID patří k jedním z mála produktům na českém trhu, který na tuto velmi přísnou certifikaci dosáhl. 


Výhody respirátoru BreaSAFE ANTI-COVID-19


 • Obsahuje nanovlákennou membránu, která spolehlivě chrání před bakteriemi, viry i alergeny
 • Bez dýchacího ventilu - chrání uživatele i okolí
 • Lze používat opakovaně i několik dní
 • Nízká váha - pouze 16 g
 • Vysoce prodyšný - 150 cm2 dýchací plochy zaručuje snadné a pohodlné dýchání
 • Nízký koeficient obtoku vzduchu kolem masky = excelentní „FIT FAKTOR”
 • Drží tvar a perfektně sedí na obličeji
 • Vícevrstvé složení bez lepidel a pojiv, hypoalergenní
 • Ekologický
 • Jako první získal od VÚBP certifikaci dle zcela nové normy EU: Covid - 19 PPE-R/02.075 version 1

Kde lze použít nanovlákenný respirátor BreaSAFE?


 • Zdravotnictví
 • Státní správa
 • Průmysl
 • Veřejná doprava
 • Osobní ochrana

V respirátorech jsou použity nano částice stříbra (nanostříbro), které  bylo vyhodnoceno jako jedna z nejúčinnějších antimikrobiálních látek. Díky použití nanomembrány s aktivním stříbrem nemohou mikroorganismy ve struktuře respirátoru přežívat a množit se. Díky vysoké míře prodyšnosti materiálu není navíc potřeba používat výdechový ventil i proto mohou být respirátory 


S hrdostí vyvinuto a vyrobeno v České republice
společností PARDAM NANO4FIBERS s.r.o.


Co je to „Certifikace: COVID-19”?


Jako odpověď na současnou hrozbu šíření nákazy Evropská Unie vydala:


Vznikl tak nový typ certifikace: COVID-19 (definování kvality ochranných prostředků proti viru SARS-CoV-2). Tato certifikace zajištuje uživatelům ochranných prostředků jistotu, že budou chráněni v souladu s novou normou, která bere v potaz specifika šíření nemoci SARS-CoV-2.


Proč lze respirátory BreaSAFE používat opakovaně? 


V respirátorech BreaSAFE je použita nanovlákenná membrána s obsahem stříbrných nanočástic Nanosilver®
Díky použití nanostříbra nemohou mikroorganismy ve struktuře respirátoru přežívat a množit se. Díky tomu mohou být respirátory BreaSAFE® používány i opakovaně, dokud nedojde k jejich mechanickému poškození. Z pohledu antivirové ochrany doporučujeme 1-2 týdny, dle četnosti použití. 


Jak sterilizovat respirátor BreaSAFE®? 


Při používání k ochraně před viry lze respirátory BreaSAFE opakovaně používat respirátory (na rozdíl od běžných respirátorů se nesnižuje účinnost), ale je nutné je po každém použití sterilizovat pomocí dezinfekčních prostředků na bázi lihu nebo isopropylalkoholu. Prostředky není nutné ředit, ale vyvarujte se desinfekcí s přidanými příměsemi.

Nikdy nepoužívejte prostředky obsahující peroxid vodíku, který působí jako silné oxidační činidlo a může poškodit nanovlákennou membránu v respirátoru.

Nikdy nepoužívejte prostředky s obsahem glycerinu (např. prostředky s označením ANTI-COVID-19 nebo obecně dezinfekční prostředky určené k dezinfekci rukou). Glycerin zůstává v respirátoru, což může vést k zanášení respirátoru a snížení jeho funkčnosti. Mohlo by také docházet u uvolňování glycerinu a k jeho vdechování.


Respirátor BreaSAFE je prodyšný a dobře sedí na obličej


Respirátor BreaSAFE je vyroben ze tří až čtyř funkčních vrstev laminovaných bez použití jakýchkoli přísad ve formě lepidla nebo pojiva. Je díky tomu lehký a anatomicky tvarovaný do ohebného pláště. Respirátor BreaSAFE má jedinečnou konstrukci a složení materiálu, díky které ho lze používat opakovaně a po delší dobu. Respirátory BreaSAFE® jsou celoprodyšné a jejich prodyšnost je natolik nadstandardní, že se nemusí používat výdechové ventily, ve kterých se mohou množit bakterie, viry, plísně a kvasinky. Nepoužití ventilu v konstrukci našich respirátorů umožňuje jejich opakované nezávadné použití.


Jaký je rozdíl mezi stupněm ochrany FFP3 A COVID_19?


Existují 3 certifikované třídy stupně ochrany, které se testují u respirátorů, a to: FFP1, FFP2 a FFP3.  Nově pak certifikace COVID_19, která garantuje dostatečnou ochranu proti viru SARS-CoV-2 dle normy EU. Respirátory třídy FFP3 a COVID_19 jsou schopny chránit svého uživatele před onemocněním virovou nákazou (např. “běžná” chřipka, SARS, MERS, COVID-19 apod.).


Co znamená, že má respirátor vysoký „FIT FAKTOR” ?


V rámci měření certifikovaným zkušebním ústavem, se posuzuje schopnost respirátoru filtrovat vzduch a odstraňovat nevhodné částice, ale velmi také záleží na jeho přiléhavosti - tzv. „FIT FAKTORU”. Pouze respirátor, který splňuje parametry EU normy na těsnost a množství vzduchu, které se dostane dovnitř a ven okolo respirátoru, získá stupeň ochrany FFP3 či COVID_19


Jak dlouho lze nano respirátor nosit?


Respirátor lze nosit opakovaně i několik dnů až týdnů, nečistí se, lze ho pouze sterilizovat například Dezinfekcí respirátorů a roušek SPREJ 100 ml 70% ethanol. Maximální dobu použitelnosti/životnosti respirátoru nelze stanovit, závisí vždy na podmínkách, v jakých je respirátor používán. Respirátor se nesmí máčet ve vodě ani v jiné tekutině.


Respirátor musí být vyměněn, jestliže:


- Prach pronikl respirátorem a bylo zjištěno jeho znečištění
- Došlo k podstatnému zvýšení dýchacího odporu
Respirátor musí být uchován v suchém a čistém prostředí při teplotách -5 až +40°C.


Test účinnosti respirátoru BreaSAFE ANTI COVID


Respirátor BreaSAFE byl testován v Nelson Laboratories, která jako jedna z mála laboratoří na světě měří virální filtrační účinnost (VFE), tedy účinnost prostředku v simulovaném záchytu virů, dle metodiky odvozené od ASTM F2101. K měření používají aerosol v němž jsou rozptýleny bakteriofágy ΦX174. Testování bylo provedeno v souladu s předpisy správné výrobní praxe US 21 CFR části 210, 211 a 820 (US FDA GMP regulations 21 CFR Parts 210, 211 and 820). Výsledkem testu v případě respirátorů BreaSAFE je záchyt vyšší než 99,5%.


Jak pečovat o nano respirátor BreaSAFE


Respirátor doporučujeme sterilizovat či dezinfikovat po každém použití. Dezinfekci je možné provést pomocí dezinfekce ve spreji, ideálně na bázi lihu či 2-propanolu, nedoporučujeme dezinfekce na bázi peroxidu vodíku. Sterilizaci respirátoru je možné provést v autoklávu či v elektrické troubě při teplotě 70°C po dobu 5 - 10 minut. Vyšší teplotu nedoporučujeme, mohlo by dojít k poškození nanomembrány. Nedoporučujeme použití mikrovlnné trouby z důvodu rizika vzniku požáru. Do horké trouby nevkládejte respirátory ošetřené dezinfekcí, dokud důkladně neproschnou, kvůli riziku vznícení par dezinfekce. Sterilizaci germicidní či UV lampou nedoporučujeme, může poškodit nanomembránu. Nedoporučujeme ani sterilizaci ozónem, ozón je silné oxidační činidlo, mohlo by dojít k poškození. 


Návod k nasazení respirátoru:


1. Uchopte respirátor a přiložte jej k obličeji nosním výliskem nahoru.

2. Přetáhněte upínací pásky přes hlavu. Délku pásku upravte tak, aby nedocházelo k otlakům, ale současně tak, aby nedocházelo k pohybu respirátoru po obličeji.


3. Prověřte těsnost respirátoru: Silně se nadechněte. Jestliže zjistíte pronikání vzduchu mezi respirátorem a obličejem, zlepšení dosáhnete:


- posunutím respirátoru na obličeji do vhodnější polohy
- úpravou délky upínacích pásků
- posunutím upínacích pásků do vhodnější polohy

Požadavky na těsnost pravděpodobně nebudou splněny, jestliže má uživatel na dosedací ploše těsnící linie respirátoru vousy.


Video


Cesta do hlubin nanovlákenného respirátoru BreaSAFE® 


Rozměry


Od kořene nosu pod bradu: 13 cm (+/- 0,5 cm)


Mezi lícními kostmi: 12,5 cm (+/- 0,5 cm)

"

Specifické reference

Mohlo by vás také zajímat